ثبت درخواست تعمیر

*نوع خرابی را انتخاب کنید

*مدل دستگاه را وارد کنید

سریال دستگاه را وارد کنید

تعمیر فکس پاناسونیک

دستگاه فکس یکی از حیاتی‌ترین اجزای یک اداره یا سازمان به شمار می‌رود که حتی اختلالی چند دقیقه‌ای در عملکرد آن نیز می‌تواند منجر به بروز مشکلات بزرگی در روند کاری یک مجموعه گردد. بنابراین استفاده درست از آن و البته باکیفیت بودن خود دستگاه فکس، دو فاکتور بسیار مهم در مجموعه‌ها به شمار می‌روند. دستگاه‌‌های فکس پاناسونیک به واسطه کیفیت خوب، قیمت مناسب در مقایسه با محصولات سایر شرکت‌ها و دوام و ماندگاری بالا توانسته‌اند بخش مهمی از بازارهای این محصول را در اختیار خود قرار دهند. در صورت بروز هرگونه خرابی در دستگاه‌های فکس، آنچه که برای مدیران سازمان‌ها و ادارات از اهمیت بالایی برخوردار است؛ رفع مشکل در کمترین زمان ممکن است. به همین منظور آن‌ها معمولا ترجیح می‌دهند تعمیرات دستگاه‌های فکس خود را به نمایندگی‌های معتبر و مجاز پاناسونیک واگذار نمایند.

چرا ایده‌آل گستر

18 سالگی

نزدیک به دو دهه خدمت رسانی به مشتریان محصولات پاناسونیک در ایران مهمترین افتخار شرکت ایده آل گستر می‌باشد. در تمام این سال‌ها، صداقت با مشتری شعار اصلی این شرکت بوده و پایبندی به استانداردهای مجموعه باعث جذب و البته اعتماد هرچه بیشترین مخاطبین به ایده آل گستر شده است. علاوه بر این اخذ تاییدیه از اتحادیه مخابراتی این اطمینان را در همراهان این شرکت به وجود آورده است که با یک نمایندگی مجاز و معتبر شرکت پاناسونیک طرف می‌باشند. گواه این ادعا را می‌توان در مشتریان شرکت جستجو نمود؛ ایده آل گستر طرف قرارداد با سازمان‌ها و ارگان‌های بزرگ کشور می‌باشد. کلیه کارشناسان فنی شرکت، دارای تاییدیه قضایی و برگه عدم سوء سابقه جهت ورود به سازمان‌های حساس کشوری می‌باشند. بنابراین به راحتی می‌توان حسن رفتار تمامی این کارشناسان را اثبات نمود. با توجه به موارد یاد شده؛ به نظر می‌رسد شرکت ایده آل گستر تمامی فاکتورهای لازم برای جلب اعتماد مشتریان و علاقمندان به محصولات پاناسونیک را دارا می‌باشد. یکی از خدمات مهمی که این شرکت به مشتریان خود ارائه می‌نماید؛ تعمیر انواع محصولات مخابراتی و اداری از جمله دستگاه‌های فکس در سطح استان تهران . اگر به دنبال یک نمایندگی تعمیرات فکس پاناسونیک هستید؛ شرکت ایده آل گستر می‌تواند انتخاب اول و مطمئن شما باشد.

مرکز تعمیرات فکس پاناسونیک

به مانند سایر محصولات تولید شده در واحدهای تولیدی شرکت پاناسونیک، دستگاه‌های فکس نیز با رعایت تمام اصول اولیه و بهره گیری از بهترین قطعات ممکن ساخته شده و در نتیجه با کیفیت بسیار بالایی به دست مشتریان خواهند رسید. به همین دلیل، دستگاه‌های فکس پاناسونیک در مقایسه با سایر رقبای موجود در بازار، بسیار کمتر دچار خرابی و اختلال می‌شوند. با این وجود هرگز نمی‌توان ادعا کرد که یک دستگاه الکترونیکی، هرگز به تعمیرات نیاز نخواهد داشت. فکس‌های پاناسونیک نیز مانند هر وسیله دیگری ممکن است بر اثر عوامل مختلفی، دچار خرابی شوند؛ در این صورت بهترین راه حل، مراجعه به یک نمایندگی معتبر تعمیرات فکس پاناسونیک، از جمله شرکت ایده آل گستر می‌باشد.

قطعات اورجینال

تعمیر با قطعات اورجینال پاناسونیک

کارشناسان مجرب

کارشناسان مجرب پاناسونیک

دلایل خرابی و عیب یابی فکس پاناسونیک

تعویض تونر و درام

01

تعویض تونر و درام

تونر نوعی پودر سمی و شیمیایی است که در کارتریج فکس‌های و پرینترهای لیزری به کار می‌رود. این ماده با قرار گرفتن بر روی کاغذ، موجب ایجاد تصویر می‌گردد. درام نیز یک غلطک فلزی است که با حمل کردن تونر و غلتاندن آن روی کاغذ، موجب ظهور تصویر و در نهایت گرفتن پرینت از صفحات خواهد شد. تونر در داخل کارتریج قرار دارد؛ در حالی که درام یکی از اجزای داخلی فکس یا پرینتر می‌باشد. زمانی که تونر دستگاه تمام شود؛ باید آن را تعویض و به اصطلاح کارتیج را دوباره شارژ نمود. درام نیز به صورت جداگانه باید تعویض شود. معمولا زمانی که صفحات چاپ شده کیفیت اصلی خود را از دست داده و تار شوند؛ باید تونر یا درام و یا هر دو تعویض شوند. در این مواقع، اگر مقدار تونر موجود در کارتریج، به اندازه کافی باشد؛ باید درام تعویض شود. تعویض تونر و درام یک امر بسیار تخصصی و حساس بوده و از آنجایی که تونر یک ماده کاملا سمی و خطرناک محسوب می‌شود؛ این کار باید توسط افراد متخصص و با نهایت دقت صورت بگیرد.

01

02

روشن نشدن دستگاه

02

روشن نشدن دستگاه

در صورتی که دستگاه فکس شما روشن نمی‌شود؛ ابتدا و قبل از هر کاری، کابل دستگاه را به طور کامل چک کنید. سپس از سالم بودن پریز برق نیز اطمینان حاصل کنید. در صورتی که ایراد از کابل و پریز برق نبود؛ به احتمال زیاد پاور یا منبع تغذیه دستگاه شما دچار اشکال شده است. در این صورت بهتر است دستگاه فکس خود را جهت انجام بررسی‌های دقیق به واحد تعمیرات ایده آل گستر ارسال نمایید. ممکن است یک یا چند قطعه بر روی مدار پاور دستگاه شما دچار سوختگی شده و از کار افتاده باشند. تیم فنی ایده آل گستر بعد از بررسی دقیق کلیه قطعات، موارد آسیب دیده را شناسایی کرده و با قطعه‌های اصل و باکیفیت جایگزین می‌نمایند.

افتادن خط و لکه بر روی برگه ها

03

افتادن خط و لکه بر روی برگه ها

یکی از اشکالات رایج در میان دستگاه‌های فکس و پرینتر، سیاه شدن صفحات و تصاویر است. این اتفاق اغلب به دلیل خرابی درام دستگاه رخ می‌دهد. به عبارتی دیگر، در این گونه مواقع، بر اثر اشکال در عملکرد درام، تونر به درستی به سطح کاغذ نرسیده و موجب سیاه شدن یا ایجاد لکه بر روی تصویر می‌گردد. ممکن است با تمیز کردن درام، مشکل رفع شود؛ اما در صورتی که ایراد از خرابی درام باشد؛ این قطعه باید توسط واحد تعمیرات ایده آل گستر تعویض شود.

03

04

نکشیدن کاغذ به فکس

04

نکشیدن کاغذ به فکس

در صورتی که کاغذ به اندازه کافی در ADF موجود باشد و دستگاه، قادر به کشیدن آن‌ها نباشد؛ ایراد از غلتک فکس خواهد بود. در اینگونه مواقع بهتر است غلتک ابتدا به صورت کامل و با احتیاط تمیز شده تا گرد و غبار احتمالی از روی آن پاک شود. بعد از تمیز کردن غلتک، دوباره عملکرد دستگاه بررسی شده و در صورتی که باز هم کاغذ به دورن دستگاه کشیده نشود؛ نیاز به تعویض غلتک خواهد بود. البته می‌توانید شخصا اقدام به تمیز کردن غلتک نمایید؛ اما باید این کار را در نهایت دقت انجام دهید تا از بروز ایرادات احتمالی جلوگیری نمایید.

جمع کردن کاغذ

05

جمع کردن کاغذ

بسیاری از کاربران دستگاه‌های فکس، حداقل چند بار با این ایراد مواجه شده‌اند که کاغذ در درون دستگاه جمع شده و موجب اختلال در عملکرد آن می‌شود. این اتفاق می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله : قرار دادن نادرست کاغذ در دستگاه، کثیف بودن غلتک و یا اختلال در خطکش‌های نگه دارنده کاغذ رخ دهد. توصیه می‌کنیم در صورت مواجه شدن با این اشکال، ابتدا کاغذهای آسیب دیده را از دستگاه خارج کرده و سپس آن‌ را خاموش نمایید. در صورتی که می‌خواهید با خیالی آسوده این مشکل را رفع نمایید؛ بهترین راه تماس با واحد تعمیرات ایده آل گستر خواهد بود.

05

06

سایر مشکلات دستگاه فکس پاناسونیک

06

سایر مشکلات دستگاه فکس پاناسونیک

علاوه بر موارد یاد شده، ممکن است برخی از اشکالات دیگر نیز عملکرد دستگاه فکس را با اختلال مواجه کنند. از جمله دیگر خدماتی که شرکت ایده آل گستر در زمینه فکس‌های آسیب دیده به مشتریان خود عرضه می‌نماید؛ می‌توان به موارد دیگری از قبیل : تعویض کلیه قطعات از کار افتاده با قطعات اصل و اورجینال شرکت پاناسونیک، برطرف کردن ایرادات مربوط به صداهای دستگاه، تعمیر چرخ دنده‌های دستگاه در صورت شکستگی آن‌ها، برطرف کردن اشکالات مرتبط با عدم ارتباط دستگاه، تعمیرات و شارژ کارتریج و .... اشاره کرد.

سوالات متداول

خیر لازم نیست؛ ارسال تونیت درام به تنهایی کفایت می‌کند.

این خطا در هنگام اشکال در فیوزینگ ظاهر می‌شود و برای رفع آن باید به واحد تعمیرات مراجعه شود.

این اتفاق یا به دلیل اشکال در واحد اسکن و یا مشکل در درام رخ می‌دهد. در این گونه مواقع، دستگاه برای بررسی بیشتر باید به واحد تعمیرات ارسال شود (این مشکل مربوط به دستگاه های فکس لیزری است)