مقایسه کالا

چگونه برنامه تولید فیلم Kid Witness News رویاها و پتانسیل کودکان در سراسر جهان را به مدت ۳۰ سال پشتیبانی می‌کند

چگونه برنامه تولید فیلم Kid Witness News رویاها و پتانسیل کودکان در سراسر جهان را به مدت ۳۰ سال پشتیبانی می‌کند

این روزها، با توجه به تنوع اطلاعات و سرعت روزافزون آن اینکه کودکان چگونه و در چه مکان هایی به فراگیری علم و تحصیل می پردازند، تغییر کرده است. به عنوان مثال در کشور ژاپن؛ مدارس تنها منابع آموزشی تلقی نمی‌شوند زیرا دانش آموزان به شدت تشویق می‌شوند تا با طیف گسترده‌ای از گروه‌ها و افراد خارج از کشور تعامل داشته باشند تا مسائل اجتماعی را حل نموده و در فعالیت‌های آموزشی دخیل شوند. بنابراین، چه کاری باید در این روز و عصر انجام شود تا کودکان رویاهای خود را برآورده کنند؟ در این مطلب به بررسی موضوع حمایت از نوع یادگیری کودکان می‌پردازیم که حاصل تحقیق سی ساله "موریمورا گاکوئن"، در برنامه KWN می‌باشد.

 • در ژاپن ، سال تحصیلی 2020 شروع سال‌های طولانی اجرای برنامه‌های درسی جدید مدرسه است که هدف از آن، ارائه عملکردهای مبتنی برایجاد شور و اشتیاق مناسب زندگی است.
 •  پاناسونیک Kid Witness News را در سال 1989 شروع کرد تا به کودکان کمک کند تا از طریق فرآیند ساخت فیلم، ذهنیتی برای تفکر و بازیگری بسازند.
 • در این مقاله، مزایای این فعالیت تولیدی توسط موریمورا گاکوئن که سال‌ها در پروژه پاناسونیک شرکت می‌کند، مشاهده می‌شود.

این روزها کودکان به اشتیاقی برای زندگی نیازمندند

در ژاپن، سال تحصیلی ۲۰۲۰، شروع برنامه تحصیلی جدید مدارس را نشان می‌دهد. همانطور که از شعار آن بر می‌آید، وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علم و فن‌آوری در حال بالا بردن بار صلاحیت با بیرون رفتن از چارچوب سنتی یادگیری آکادمیک است.

در پشت این حرکت، تغییراتی در بافت اجتماعی کشور با سرعتی بی سابقه وجود دارد. در یک جامعه بیش از حد مبتنی بر اطلاعات که نه تنها تلفن‌های هوشمند بلکه همچنین ماشین و لوازم خانگی به اینترنت متصل می‌شوند، سواد و مهارت کافی  لازم است تا افراد بتوانند اطلاعات موردنیاز خود را از میان حجم فزاینده اطلاعات انتخاب و حذف کنند.  بنابراین داشتن یک طرز تفکر بدون مرز برای رسیدن به امواج غیرقابل توقف جهانی شدن، حائز اهمیت خواهد بود.

در مورد ژاپن، کشوری را می‌بینید که در باتلاقی از جمعیت در پیری گرفتار شده و میزان زاد و ولد را با یک برنامه بازنشستگی شکسته و عملکرد آن برای استخدام مادام‌العمر با همان شرکت را سرلوحه عملکردهای خود قرار داده است. به عبارت دیگر، کودکان امروز باید در جهانی جان سالم به در ببرند که هنجارهای پذیرفته‌شده‌ای که در کشور به مدت طولانی مورد قبول واقع شده‌اند دیگر وجود نخواهد داشت.اینجاست که پذیرش یک ژست جدید برای زندگی وارد عمل می شود.

سه مهارت ضروری جدید کودکان با توجه به برنامه آموزشیMEXT

برنامه آموزشی KWN که برای اولین بار در سال 1989 در آمریکا آغاز شد، آغاز یک برنامه حمایتی آموزشی است که کودکان را در تماس با دنیای اطرافشان قرار می‌دهد. در حال حاضر، پاناسونیک 30 سال است که این برنامه را به دانشجویان سال ابتدایی و دبیرستان به عنوان فرصتی جهت برنامه‌ریزی و ساخت ویدیو با اهداف افزایش خلاقیت و مهارت‌های ارتباطی و کار گروهی ارائه کرده‌است.

ژاپن برای اولین بار در سال 2003 در KWN شرکت کرد. این برنامه با یک مسابقه جهانی فیلم و فعالیت‌های دیگر از سال 2008 هرساله برگزار می‌شود، در سراسر جهان در حال گسترش است. فقط برای مسابقات 2019، آثار مربوط به 3800 کودک از 12 کشور و مناطق توسط 315 مدرسه ارائه شد.

مسابقات 2019 پاناسونیک با شرکت 3800 کودک

 3800 کودک از 12 کشور و 315 مدرسه در این برنامه شرکت کرده اند.

این مقاله مزایای این فعالیت معنی‌دار را نقل می‌کند که توسط نمایندگان Gakuen که از سال ۲۰۱۰ در این برنامه شرکت داشته‌اند، تعریف شده است. مدرسه ابتدایی Morimura در مسابقه جهانی KWN ۲۰۱۹ "جایزه بهترین کار گروهی" را برد.

 

برنامه های با ارزش برای یادگیری همه فنون زندگی و ترغیب خودانگیختگی

  توکیو در سال 1910 توسط Ichizaemon Morimura ، یک تاجر از Meiji Era ژاپن تأسیس شد. این پردیس در سال 1980 به ناگاتسوتا ، یوکوهاما (بخشدار کاناگاوا) منتقل شد و در آنجا محیطی سرسبز برای مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان فراهم کرد. زمین های وسیع در واقع 1.8 برابر اندازه مرکز توکیو است.

موریمورا گاکوئن که به عنوان یک مدرسه "مستقل و خودمدیرانه" تأسیس شده است ، بر توسعه "افرادی که می‌توانند راه خود را در زندگی بگذرانند و به جامعه و جهان خدمت کنند" متمرکز شده است. نوبرو انوموتو، معلم مدرسه ابتدایی توضیح داد ، "دروس به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که دانش آموزان بتوانند افکار و ایده‌های خود را به دیگران منتقل کنند.

حتی قبل از شروع مدرسه و شرکت در KWN سال 2010 ، دانش آموزان با دیدگاه "expressive" پروژه های ویدئویی را با دوربین فیلمبرداری جمع و جور انجام می‌دادند. اما همانطور که آقای انوموتو خاطرنشان کرد: "با آن پروژه‌ها، پس از تماشای فیلم‌ها، همه چیز به پایان رسید. در حالی که ، با KWN ، نظرات و دستورالعمل‌ها از طرف متخصصین ساخت فیلم وجود دارد.

جایزه برنده جایزه مدرسه "Shiro and Furoshiki" در سال 2019 در مورد مسئله آلودگی پلاستیک در اقیانوس از منظر یک نهنگ آبی به نام Shiro ( برگرفته از کلمه ژاپنی برای نهنگ آبی ،    shironagasukujira  صحبت می‌کند.

در این ویدئو به عنوان یک روش موثر برای کاهش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی، کودکان استفاده از یک پارچه بسته بندی معروف به furoshiki را پیشنهاد می‌دهند. در این توضیح می‌دهد چگونه   furoshiki  سازگار با محیط زیست است زیرا می‌توان بارها و بارها از آن استفاده کرد و حتی می‌تواند به عنوان یوکاتا نیز پوشیده شود. محدودیتی در نحوه استفاده از furoshiki  وجود ندارد.  در نهایت فیلم با پیام : "آینده ای روشن به ژاپن بدهیم و برای اقیانوس که بسیار به ما می دهد" به پایان می رسد.  این فیلم صراحت بچه‌ها را به زیبایی به تصویر می‌کشد. فیلم بسیار خوب ساخته شده است و تصور ساخت این فیلم توسط تعدادی دانش آموزان کلاس سوم، سخت است. این نمایش هر بیننده‌ای را 5 دقیقه به صندلی می‌چسباند.

کاسومی فووا، معلم سرپرستی این پروژه، گفت: "من می‌خواستم به کودکان در مورد furoshiki آموزش دهم تا آن‌ها در مورد چیزهای خوب در ژاپن یاد بگیرند." وقتی او و دانش آموزان در جستجوی مضمون ویدیوی خود ، در حال بررسی مشکلات فعلی ژاپن بودند، بچه ها این موضوع را در مورد موجودات دریایی که در معرض خطر آلودگی‌های دریایی هستند ارائه دادند. وی افزود: "سپس ، من پیشنهاد كردم كه دو موضوع در این پروژه اضافه شود و همه موافق بودند.

آن‌ها کل ترم دوم را در حدود ۴ ماه برای ساخت این ویدیو اختصاص دادند. دانش آموزان به فیلم بردارها، کارگردانان، بازیگران، و ویراستاران تقسیم شدند. از آنجایی که شرکت کنندگان، همه کودک بودند، ممكن است تصور شود آن‌ها به دوربین فیلمبرداری کوچکی نیاز دارند ، اما پاناسونیك به آنها یك دوربین بزرگ تجاری با وضوح ضبط 4K قرض داد. تجهیزات ویرایش نیز برای تصاویر ویدئویی تخصصی بود. خانم فووا دراین باره می‌گوید:" با پیشرفت پروژه، بچه‌ها پشت دوربین شروع به نشان دادن چیزهایی کردند که دوست داشتند و بچه‌ها که این اقدام را هدایت می‌کردند. من به آن‌ها در مورد نحوه انجام کارها آموزش دادم، اما درهر صورت، این خود کودکان بودند که عهده‌دار همه مسئولیت‌ها شده بودند. " بچه‌ها همچنین مرا به خاطر این که چگونه بخش‌هایی را که در مکان‌های مختلف به تصویر کشیده بودند را به تصویر نهایی تبدیل کردند، تحت‌تاثیر قرار دادند.

یک کلاس که چندی پیش توسط آقای "اینوموتو"تدریس می‌شد، نیز برنده این جایزه شد. او مزایای برنامه KWN را که از این تجربه به شرح زیر آمده‌است، را توضیح میدهد:

" همه چیز به وضوح برای بهتر شدن تغییر کرده‌است. بچه‌ها به این فکر افتادند که می‌توانند نه تنها در برنامه‌های آموزشی یکپارچه ما بلکه در هنر، PE، امور طبقاتی و انواع مختلف راه‌ها و مکان‌ها، مسئولیت همه چیز را به عهده بگیرند. به نظرم این برنامه، به امتحان کردنش می ارزد. "

"توجه داشته باشید که ، در حین روند تولید واقعی، من تا حد ممکن به کودکان کمک می‌کنم. مثلا  اگر بچه‌ها فراموش کنند که دوربین را در محل قرار دهند یا باتری را شارژ کنند، در این صورت حتما بایستی مسئولیت‌ها را یادآوری کنید. بنابراین من سوال می کنم، "کار هر کسی چیست؟" یا "چه کسی از مراقبت آن را برعهده دارد؟" درآینده فارغ از اینکه بچه‌ها چه شغلی انجام می‌دهند"انتخاب" و "اعتماد به نفس" از خصوصیات اساسی آن‌هاست.   بنابراین ، من این فعالیت را فرصتی مناسب برای بچه ها می دانم تا اصول اولیه را که همه برای زنده ماندن در این جهان لازم دارند بیاموزد.

تصاوری که توسط کودکان کشیده شده است.

حمایت پاناسونیک از یادگیری ناشی از تفکرات بنیانگذار آن "کونوسوک ماتسوشیتا"است

وقتی از وی سؤال شد که برداشت وی از مسابقه جهانی 2019 چیست ، هاروهیزا اوکودا (مسئول پشتیبانی از یادگیری به روش KWN)، پاسخ داد:

" رقابت کودکان در این مسابقه، در حال رسیدن به سطح بسیار بالایی است. معلمان در مورد کاری که انجام می‌دهند بهتر عمل می‌کنند، اما وقتی بحث درباره موضوع و رویکرد آن‌ها مطرح می‌شود، بچه‌ها و مهارت‌های فنی شان به یک سطح جداگانه‌ای رسیده‌است. به اعتقاد من، به همین دلیل است که قدرت بیان آن‌ها بسیار بالا است."

هالیسا اوکودا، رئیس گروه پشتیبانی از یادگیری ، بخش ارتقاء CSR و برنامه‌ریزی ، بخش CSR و شهروندی ، بخش ارتباطات برند ، شرکت پاناسونیک

در برنامه KWN، کارگاه‌هایی برای مدارس برگزار می‌شود که به تازگی خواهان مشارکت هستند. تاکید زیادی بر استقلال برای ابداع برنامه‌ها، موضوعات و نقاط کانونی فیلم برداری در اختیار کودکان قرار داده می‌شود تا کامل شوند. آقای اوکودا بیان کرد: در مورد مدارس ابتدایی، نکته کلیدی این است که خود بچه‌ها موضوع را پیدا کنند. ساده‌تر بگوییم، ما می‌خواهیم آن‌ها در مورد "چرا این یا این" را کاوش کنند و یک پیام از آن را تولید کنند. وقتی با بچه‌ها از Morimura Gakuen صحبت می‌کردم، می‌توانستم بگویم که آن‌ها چقدر کیف می‌کردند. در دبیرستان‌ها ما یک گام جلوتر می‌بریم و به دنبال آن هستیم، آن‌ها راه‌حل‌هایی برای مشکلات پیشنهاد کرده و پیام عمیق‌تری را بیان ‌کنند."

به موازات KWN ، گروه پشتیبانی یادگیری که آقای اوکودا به آنها تعلق دارد برنامه‌های آموزشی "راه زندگی من" و "یادگیری از بازی‌های المپیک و پارالمپیک" را برگزار می‌کند. اولی که برای کمک به کودکان در ساخت تصاویر کمک می ‌کند، معلمان مدرسه را با استفاده از چهار ابزار آموزشی و همچنین کارمندان پاناسونیک را درگیر می‌کند.   دومی منابع تصویری را که پاناسونیک به عنوان یک شریک جهانی بازی‌های المپیک و پارالمپیک در اختیار دارد، به معلمان می‌دهد و سپس آن‌ها را آزادانه درمورد مضامین منافع کودکان الویت می‌دهد. هر دو به عنوان برنامه‌های پیشرفت شغلی در نظر گرفته شده‌اند که هدف آن‌ها ارتقاء شایستگی دانش آموزان در راستای اهداف برنامه درسی جدید است.

1-من الان برای آینده ام باید چکار کنم؟

روش زندگی من

برنامه مسیر شغلی برای این طراحی شده که به کودکان نشان دهد انواع مختلفی از مشاغل که بایستی در مدار جامعه مورد توجه و بررسی قرار بگیرند.

 • کشف وظایف در جامعه
 • کشف ارتباط بین کار و مهارت‌ها
 • کشف مشاغل از طریق تجارب محیط کاری
 • کشف مسیر شخصی زندگی

2-آموزش بازی‌های المپیک و پارالمپیک

برنامه توسعه مسیر شغلی با توجه به مفاهیم جدیدی راه‌اندازی شده است.

 • نام بازی‌ها به همراه افرادی که از آن‌ها حمایت می‌کنند.
 • تفکر عمیق درباره مفاهیم مختلفی که هر کشور میزبان در نظر دارد
 • یادگیری اینکه چگونه فناوری می‌تواند جوامع را تحت تاثیر قرار دهد
 • تفکر عمیق درباره تنوع واژه‌های احتصاصی
 • آینده با دوام بازی‌های المپیک و پار المپیک

آقای اوکودا توضیح داد، "برنامه" راه زندگی من"عمدتاً مختص دبیرستانی‌های جوان است. این نقش به آنها  نشان می‌دهد که افراد در یک سازمان و جامعه ایفای نقش می‌کنند و مهارت‌ها و طرز فکر آن‌ها برای انجام کارهایشان لازم است. کودکان راحت‌تر آینده را تصور می‌کنند و ارتباط بین آنچه را که اکنون در مدرسه تحصیل می‌کنند و شغل آینده را مشاهده می کنند. زیرا کارمندان به مدارس مراجعه می‌کنند تا درباره راه پیش رو و تجربیات خود صحبت کنند. "

برنامه "آموزش از بازی‌های المپیک و پارالمپیک" از تصاویر به عنوان یک ابزار یادگیری فعال استفاده می‌کند. همانطور که آقای اوکودا توضیح داد: "ما برنامه‌های مشابهی را در طول بازی‌های ریو 2016 در مدارس ریو دوژانیرو و سان پائولو اجرا کردیم ، اما سپس آن برنامه را متناسب با برنامه درسی جدید تطبیق دادیم.

حمایت پاناسونیک از یادگیری ناشی از اعتقاد بنیانگذار کونوسوکه ماتسوشیتا مبنی بر این است که یک شرکت یک نهاد عمومی جامعه است.

با توجه به این اصل، جضور شرکت در فعالیت‌های مشارکت اجتماعی در اوایل سال 1969 پذیرفته شد. پشتیبانی از یادگیری یکی از حوزه‌های فعالیت است که در آن پاناسونیک بطور مداوم تلاش‌های شرکتی را در توسعه منابع انسانی برای پیشرفت نسل بعدی متمرکز کرده است.

آقای اوکودا توضیح داد: "هدف اساسی KWN ،" راه زندگی من "و" یادگیری از بازی های المپیک و پارالمپیک "برنامه های" ایجاد یک جلیقه برای زندگی "در کودکان است. آرزوی ما این است که کودکان دنیای جدیدی را با نقاط قوت خود ایجاد کنند و به نیروی انسانی تبدیل شوند که در تحقق اهداف 2030 مورد حمایت در SDGs (اهداف توسعه پایدار) کمک کنند. به همین دلیل، ما آن را به عنوان مأموریت خود می‌دانیم.

آقای اوکادو توضیح داد: "آرزوی ما این است که این کودکان جهان جدیدی را با نقاط قوت خود و رشد منابع انسانی در اهداف ۲۰۳۰ که در SDGs (اهداف توسعه پایدار) تحقق  ببخشند. و دنیایی بهتر از آن حمایت خواهند کرد، رشد دهند. به همین دلیل، ما به آن به عنوان ماموریت خود برای تامین حمایت از روش‌های مختلف پیش رو فکر می‌کنیم."

موضوع جدید KWN، "پیام ماست - چیزی که می خواهیم اکنون بگوییم (درباره SDG) -".

SDG ها در "نگاه بچه های روزنامه نگار" چیست؟

همانطور که خانم فووا خاطر نشان کرد ، علاقه به SDG ها رو به افزایش است. آقای انوموتو اضافه كرد ، "به نظرم بچه ها دوست دارند از چیزهایی كه برایشان ناشناخته است عبور كنند. "مطمئناً ، آنچه در اینجا یاد می گیرند باید هنگام پیوستن به نیروی کار ، یک دارایی ارزشمند باشد.

کودکان در Morimura Gakuen در حال کار روی پروژه خود هستند. در طی این پروژه 4 ماهه ، جو یک استودیوی تولید حرفه ای شکل می گیرد

 

 

نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!
اخبار مرتبط

درباره خانه های هوشمند سال 2020 ازنظر شرکت پاناسونیک

کمپانی پاناسونیک نمایشگاهی از آینده نه چندان دور خانه‌های هوشمند به نمایش گذاشت

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

اندازه گیری میزان ضربان قلب انسان توسط دوربین های فیلم برداری

اندازه گیری میزان ضربان قلب انسان توسط دوربین های فیلم برداری

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

پاناسونیک با تلاش های مختلفی سعی در کاهش انتشار گاز CO2 دارد

پاناسونیک با تلاش های مختلفی سعی در کاهش انتشار گاز CO2 دارد

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

تلویزیون واقعیت مجازی پاناسونیک

VIRTUAL STAGE MIERVA پاناسونیک یک صحنه سه‌بعدی شبیه سازی شده را نمایش می‌دهد که می‌تواند تصاویری از اماکن عمومی باشد که در همان لحظه در حال وقوع‌اند.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

برگزاری کنفرانس سالانه پاناسونیک در خاورمیانه

در کنفرانس سالانه مدیریت CS، که همزمان با دهمین المپیک فنی محلی برگزار شد، پاناسونیک بر استراتژی مشتری محوری اش تأکید کرد.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

رونمایی پاناسونیک، از دوربین PTZ با کیفیت فول اچ دی به نام AW-HE42

شرکت پاناسونیک دوربین جدید PTZ خود را که دارای کیفیت ضبط تصویر Full HD می باشد با نام تجاری AW-HE42 ارائه کرده است. این دوربین بصورت هوشمندانه عمل می کند. دوربینAW-HE42 شکل تکامل یافته آخرین دوربین PZT پاناسونیک است.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

پاناسونیک، سرویس حمل و نقل کارمندان شاغل در دفاتر مرکزی را راه اندازی کرد

پاناسونیک، خدمات مشترک تردد اتوماتیک را برای کارمندان خود در شهر کادوما و بخش اوزاکای ژاپن در همه دفاتر مرکزی راه‌اندازی کرده است. این شرکت با ارائه خدمات هوشمند در زمینه حمل و نقل کارمندان، امیدوار است بار جسمی و روانی ناشی از سفرهای مکرر به مکان‌های مختلف را کاهش داده و زندگی کارمندان را بهبود ببخشد.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

پاناسونیک فناوری مدیریت باتری را برای اندازه‌گیری مقاومت الکترونیکی شیمیایی باتری‌های لیتیوم یون پشته‌ای چند سلولی توسعه می‌دهد

اوساکا، ژاپن – شرکت پاناسونیک، امروز اعلام کرد که یک تکنولوژی جدید مدیریت باتری را توسعه داده ‌است که امپدانس الکتروشیمیایی باتری را اندازه‌گیری می‌کند. این یک روش مؤثر برای ارزیابی مقدار باقیمانده باتری‌های لیتیوم - یونی در دستگاه‌ها است.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114