مقایسه کالا

پاناسونیک طراحی ایستگاه سوخت هیدروژنی خود با عنوان H2 Kusatsu Farm را آغاز کرده است

پاناسونیک طراحی ایستگاه سوخت هیدروژنی خود با عنوان H2 Kusatsu Farm را آغاز کرده است

تاسیسات هیدروژنی برای تایید عملی بودن انرژی هیدروژن با استفاده از دو روش الکترولیز آب و اصلاح گاز طراحی شده‌اند. به گزارش Osaka از ژاپن: شرکت پاناسونیک قصد دارد ایستگاه سوخت هیدروژنی "H2 Kusatsu Farm" را واقع در ایالت شیگا، برای تایید عملی بودن استفاده از هیدروژن که به عنوان یک منبع انرژی نسل سومی مورد توجه قرار می‌گیرد، بسازد. این شرکت، بهره‌برداری از پیل‌های سوختی در داخل سایتی که از ایستگاه، هیدروژن تامین میکند، را آغاز کرده است.

این ایستگاه می‌تواند بدون توجه به شرایط آب و هوایی و به دو روش، هیدروژن تامین نماید. روش اول، استفاده از واحدهای الکترولیز آبی است که هیدروژن را با آب و با استفاده از قدرت صفحات خورشیدی تولید می‌کند. روش دوم، استفاده از تجهیزات فشرده تولید هیدروژن در ترکیب با یک فرآیند اصلاح گاز با فناوری طولانی مدت و برگرفته از روش کارکرد سلول‌های سوختی است. این سیستم قادر به تولید هیدروژن برای تقریبا دو پیل سوختی در هر روز بوده و پیل‌ها می‌توانند به طور کامل، سه دقیقه شارژ بمانند. در نتیجه، این لیفتراک‌ها می‌توانند با مدت زمان محدود در مقایسه با لیفتراک‌های باطری که به زمان شارژ طولانی‌تر نیاز دارند، کار کنند. پاناسونیک ضمن تأیید کارایی و پایداری اقتصادی انرژی هیدروژن، توسعه فناوری تجهیزات تولید هیدروژن را تسریع خواهد کرد.

هیدروژن تمیز است و از نظر پایداری قابل تهیه است. همچنین می‌توان به‌راحتی برای مدت طولانی هیدروژن را  انتقال داده و ذخیره کرد. هیدروژن به دلیل همین خصوصیات و همچنین استفاده مؤثر در ترکیب با سایر منابع انرژی تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی، آبی و بادی، توجه جهانی را به عنوان منبع بالقوه انرژی نسل بعدی برای یک جامعه گاززدایی جذب می‌کند. در سال 2009، پاناسونیک اولین سلول سوختی مسکونی جهان به نام "Ene-Farm" را در ژاپن راه‌اندازی کرد که با استفاده از هیدروژن استخراج شده از گاز طبیعی شهر، برق و گرما تولید می‌کند. از آن زمان، این شرکت تلاش کرده است تا سلول‌هایی با عمر بسیار طولانی‌تر، راندمان بالاتر و با ابعاد کوچکتری را عرضه کند. پاناسونیک در حال حاضر گسترش کسب و کار سلول سوختی خود را در خارج از کشور به هفت کشور در اروپا،  از جمله آلمان و انگلستان آغاز کرده است.

براساس این تجارب و با کمک این پیامدها، پاناسونیک در حال تولید سلول سوختی هیدروژن خالص است که با استفاده از هیدروژن به عنوان منبع سوخت، انرژی را به طور موثری تولید می‌کند. این شرکت آزمایش‌های نمایشی را به طور مداوم در "Yume هال Yamanashi" در استان Yamanashi انجام داده است. شرکت پاناسونیک، پروژه "Shizuoka مدل هیدروژن تاون" را از سال ۲۰۱۲ آغاز کرده ‌است و طرح‌هایی برای تجاری کردن پیل سوختی هیدروژن خالص در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ در ژاپن دارد. علاوه بر این، پیل سوختی هیدروژن خالص Panasonic و "Ene - فارم" در منطقه غربی ۵ - chome، Harumi، توکیو، محل روستای ورزش‌کار در طول بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ نصب خواهند شد.

پاناسونیک، به کار بر روی توسعه فن‌آوری برای استفاده از انرژی هیدروژن با بهره‌گیری از دانش و فن‌آوری خود به عنوان یک شرکت پیشرو از سلول‌های سوختی برای کمک به دستیابی به جامعه سوخت گرای آینده ادامه خواهد داد.

برخی از ویژگی های اصلی این ایستگاه:

ایستگاه سوخت هیدروژنی پاناسونیک

کلید واژه خبر
نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!
اخبار مرتبط

پاناسونیک با تلاش های مختلفی سعی در کاهش انتشار گاز CO2 دارد

پاناسونیک با تلاش های مختلفی سعی در کاهش انتشار گاز CO2 دارد

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

رونمایی از یخچال متحرک پاناسونیک

یخچال هوشمندی که متحرک است و می تواند از فرمان صوتی هم پیروی کند توسط شرکت پاناسونیک در جریان نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ رونمایی شد.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

تلویزیون واقعیت مجازی پاناسونیک

VIRTUAL STAGE MIERVA پاناسونیک یک صحنه سه‌بعدی شبیه سازی شده را نمایش می‌دهد که می‌تواند تصاویری از اماکن عمومی باشد که در همان لحظه در حال وقوع‌اند.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

سیستم های کنترل ایمنی رباتیک پاناسونیک در نمایشگاه بین المللی 2019 توکیو

شرکت پاناسونیک برای سیستم کنترل ایمنی خود که در رابطه با حرکت اشخاص با استفاده از فناوری روباتیک طراحی شده است،گواهینامه استاندارد ایمنی بین المللی IEC 62061 در نمایشگاه بین المللی توکیو 2019 اخذ نمود.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

رونمایی پاناسونیک، از دوربین PTZ با کیفیت فول اچ دی به نام AW-HE42

شرکت پاناسونیک دوربین جدید PTZ خود را که دارای کیفیت ضبط تصویر Full HD می باشد با نام تجاری AW-HE42 ارائه کرده است. این دوربین بصورت هوشمندانه عمل می کند. دوربینAW-HE42 شکل تکامل یافته آخرین دوربین PZT پاناسونیک است.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114

پاناسونیک، سرویس حمل و نقل کارمندان شاغل در دفاتر مرکزی را راه اندازی کرد

پاناسونیک، خدمات مشترک تردد اتوماتیک را برای کارمندان خود در شهر کادوما و بخش اوزاکای ژاپن در همه دفاتر مرکزی راه‌اندازی کرده است. این شرکت با ارائه خدمات هوشمند در زمینه حمل و نقل کارمندان، امیدوار است بار جسمی و روانی ناشی از سفرهای مکرر به مکان‌های مختلف را کاهش داده و زندگی کارمندان را بهبود ببخشد.

اخبار پاناسونیک واحد خبر ایده آل 1114