مقایسه کالا

رونمایی از یخچال متحرک پاناسونیک

رونمایی از یخچال متحرک پاناسونیک

 

 

یخچال هوشمندی که متحرک است و می تواند از فرمان صوتی هم پیروی کند توسط شرکت پاناسونیک در جریان نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ رونمایی شد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تحرک بسیار کم شده و اکثر کار ها بدون کوچکترین زحمتی به وسیله تکنولوژی انجام می شود. تصور کنید تا همین چند سال پیش و تا قبل از فراگیر شدن تلفن نمی توانستیم غذا و سایر محصولات را تلفنی سفارش دهیم و باید حضوری به مغازه و فروشگاه مراجعه می‌کردیم. همچنین قبل از فراگیر شدن سایت‌های خرید اینترنتی، برای پیدا کردن محصول مورد نظرمان باید خیابان‌ها را زیر و رو می‌کردیم تا محصول مورد نظر را پیدا کنیم.

حال تصور کنید نیمه شب از خواب پریده اید و بسیار خسته اید و در عین حال بسیار تشنه هستید مطمئنا برایتان خیلی سخت است که تا آشپزخانه بروید . ممکن است در رویاهایتان به این فکر کنید که ای‌کاش می‌شد یخچال را صدا کرد تا بیاید و از داخل آن آب برداشت.

خوشبختانه شرکت پاناسونیک رویای شما را به واقعیت تبدیل کرده است!

این ایده برای مهندسین این شرکت جالب بوده و آن ها در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ از یخچالی با نام Moving Fridge (به معنی یخچال متحرک) رونمایی کرد.
 

 


همان‌طور از اسم این یخچال مشخص است، می تواند حرکت کند، فرمان صوتی را بشنود و از آن پیروی کند.
شما می‌توانید آن را صدا بزنید تا به سمت شما بیاید و حتی به شما پیشنهاد بدهد که چه غذایی را با نوشیدنی مورد علاقه‌ی خود میل کنید. تصور کنید که اگر استفاده از این یخچال همگانی شود حتی میانگین تحرک کمتر از این حد خواهد شد.
طبق ادعای کمپانی پاناسونیک این یخچال برای افراد سالمند و کسانی‌که در راه رفتن مشکل دارند طراحی شده است .

 

درون این یخچال، تعدادی حسگر لیدار و سنجش عمق وجود دارد تا بتواند محیط خانه را بررسی و داخل آن حرکت کند. این شرکت ادعا کرده محصول مورد نظر با فرمان‌هایی مثل: «یخچال به اینجا بیا» از کابینت خود در آشپزخانه خارج می‌شود و به اتاق شما می‌آید و علاوه بر این در بالای این یخچال، یک صفحه‌ی گرم‌کن هم وجود دارد تا بتواند غذای گرم را در سطح خانه حرکت دهد.

به‌خاطر ابعاد و حجم کوچک این دستگاه  می‌تواند به راحتی در هر فضایی حتی خانه های کوچک حرکت کند و در هر مکان کوچکی جای بگیرد.در حال حاضر این یخچال فقط معرفی و رونمایی شده و به نظر نمی رسد به این زودی وارد خط تولید انبوه شود.

 

نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!