مقایسه کالا

رونمایی از عجیب ترین گجت های نمایشگاه CES 2017

رونمایی از عجیب ترین گجت های نمایشگاه CES 2017

CES درواقع یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای تکنولوژی است که سالانه در نوادا، لاس وگاس برگزار می‌شود. طی این رویداد بزرگ (که از تاریخ 16 الی 19 دی ماه برگزار می‌شود)، ما می‌توانیم آخرین اخبار شرکت‌ها را بشنویم و رونمایی‌های حوزه تکنولوژی دنیا را مشاهده کنیم. صدها برند بزرگ جهان در طول برگزاری این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند و بازدیدکنندگان نیز این فرصت را خواهند داشت تا زودتر از هر کس دیگری، آخرین محصولات و دستاوردهای حوزه تکنولوژی را از نزدیک ملاقات کنند.
 

ربات تخم مرغی پاناسونیک (Panasonic Egg Robot)
 


پاناسونیک هم در جریان نمایشگاه  CES 2017 از یک ربات عجیب و غریب رونمایی کرد که اشاره‌ای به نام آن نشد. از آنجایی که ظاهر این ربات شبیه به یک تخم مرغ است، لقب ربات تخم‌ مرغی برای آن برگزیده شده است. این ربات عجیب به سیستم تشخیص صدا مجهز است که به موجب آن افراد قادر به پرسیدن سوال از آن و یا حتی انجام مکالمات طولانی با او می‌شوند. یکی دیگر از جنبه‌های جالب این ربات مربوط به نحوه حرکت آن می‌شود که شبیه به راه رفتن انسان‌ها طراحی شده است.

 

کفش‌های واقعیت مجازی (Virtual Reality Shoes)

 


واقعیت مجازی یا همان "Virtual Reality" یکی از بزرگ‌ترین تکنولوژی‌هایی بود که در سال 2016 شاهد پیشرفت آن بودیم. در نمایشگاه CES 2017 یک شرکت ژاپنی با نام Cerevo از کفش‌هایی رونمایی کرد که مبتنی بر معیارهای واقعیت مجازی هستند! این کفش‌ها شامل دو کنترلر می‌شوند و به عنوان یک ابزار برای انجام بازی‌هایی که در آن شخص باید به ماجراجویی بپردازید طراحی شده‌اند. این کفش‌ها می‌توانند وضعیت‌های مختلف سطح زمین را شبیه‌سازی کنند.شایان ذکراست که بگوییم:به عنوان مثال تصور کنید که در فضای جازی، کوهنوردی را تجربه می‌کنید. در این شرایط کفش واقعیت مجازی مد نظر می‌تواند سطح زیر پای شما را مطابق با شرایط حقیقی شبیه‌سازی کند. شرکت Cerevo اشاره داشته که این کفش می‌توان موقعیت‌های دیگری همچون فرو رفتن در آب، راه رفتن در صحرا و مراتع را هم شبیه‌سازی نماید.

 

شلوارهای جین لرزشی و هدایتگر (Vibrating Jeans and Shorts)

 

یک شرکت آمریکایی در نمایشگاه CES 2017 از شلوارهای جین بسیار جالبی رونمایی کرد که قابلیت ویبره یا ارائه هشدار لرزشی و هدایت فرد استفاده کننده در مسیر مناسب را دارند. این شلوارها جین از طریق اتصال بلوتوث با گوشی شما متصل می‌شوند و سپس با تعیین مقصد مد نظرتان در گوشی، با ارائه هشدار لرزشی در دو سمت راست و چپ خود شما را به سمت مسیری که باید طی شود هدایت می‌کند. این شلوارهای جین لرزشی و هدایتگر یکی از عجیب‌ترین گجت‌های پوشیدنی رونمایی شده در نمایشگاه CES 2017 بودند.

 

پهپاد سلفی هور کمرا پاسپورت (Hover Camera Passport)
 


یک شرکت چینی در نمایشگاه CES 2017 از یک پهپاد اختصاصی به منظور عکسبرداری سلفی رونمایی کرد. این پهپاد سلفی به طور اتوماتیک و با تشخیص چهره کاربر وی را دنبال می‌کند و در شرایط مناسب به ضبط ویدیو و عکس از وی می‌پردازد. این پهپاد قادر است تا در ارتفاع 10 متری پرواز کند و از شما عکس سلفی ضبط نماید.

 

گجت هاش می (Hushme)
 


هوشمی یا "Hushme" نام یکی دیگر از عجیب‌ترین گجت‌هایی است که در نمایشگاه CES 2017 شاهد معرفی آن بودیم. این گجت در واقع یک هدست اختصاصی است که بر روی صورت کاربر قرار می‌گیرد و از شنیده شدن صدای وی در حین صحبت کردن توسط سایر کاربران جلوگیری می‌کند. این گجت از دو توگوشی هم بهره می‌برد که در گوش کاربر قرار داده می‌شوند. احتمالا استفاده از این هدست در گیم‌نت‌ها که اعضای تیم‌های رقیب باید مستقیما در مقابل یکدیگر قرار گیرند، کاربردی خواهد بود.

 

گجت فریج‌کم (FridgeCam)
 

 


گجت فریج‌کم در واقع یک دوربین اختصاصی است که در درون یخچال شما تعبیه می‌شود. از طریق اتصال این گجت با گوشی هوشمند خود می‌توانید هر زمان که تمایل داشتید، بدون نیاز به بلند شدن از جای خود و رفتن را درب یخچال و باز کردن آن، محتوای موجود در یخچال را بررسی کنید.

 

نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!