مقایسه کالا

سرمایه گذاری پاناسونیک در تولید باتری های مورد نیاز تسلا

سرمایه گذاری پاناسونیک در تولید باتری های مورد نیاز تسلا

شرکت پاناسونیک ژاپن که سابقآ به دلیل کاهش شدید فروش و سود خود در حال عقب نشینی از بازار لوازم خانگی الکترونیکی بوده است قصد دارد بعد از این بیشتر در حوزه تولید لوازم و قطعات مورد استفاده در صنعت خودروسازی سرمایه گذاری کند. در همین راستا این شرکت ژاپنی قصد دارد تولید پنل های خورشیدی شرکت تسلا در منطقه بوفالو نیویورک سرمایه گذاری کند.طبق گزارشات رسیده از آخرین اخبار، شرکت پاناسونیک قصد دارد رقمی در حدود 30 میلیارد ین  (معادل 256 میلیون دلار) در پروژه تولید ماژول و سلول های مورد استفاده در پنل های خورشیدی شرکت خودروسازی تسلا موتورز آمریکا سرمایه گذاری کند.

در چارچوب این همکاری شرکت تسلا موتورز که به تولید خودروهای برقی اشتغال دارد متعهد می شود قطعات مورد نیاز برای تولید پنل های خورشیدی مورد نظر خود را در سال های آینده از شرکت پاناسونیک خریداری کرده و ساختمان های مورد نیاز برای احداث خط تولید و بخش اداری را نیز تأمین نماید.براساس متن بیانیه مشترکی که شرکت های تسلا و پاناسونیک اعلام کردند، اعلام کردند که همکاری مشترک خود برای تولید ماژول های فتوولتائیک را در تابستان سال 2017 میلادی آغاز خواهند کرد. شایان ذکر است که براساس برنامه ریزی های صورت گرفته میزان تولید مشترک ماژول های فوق تا سال 2019 میلادی به یک گیگاوات افزایش خواهد یافت.

برنامه تولید مشترک ماژول های فتوولتائیک توسط دو شرکت تسلا موتورز و پاناسونیک در حالی به صورت رسمی از سوی طرفین اعلام می شود که پیش از این و در ماه اکتبر سال جاری میلادی، دو شرکت آمریکایی و ژاپنی چارچوب همکاری مشترک خود را اعلام کردند.شرکت خودروسازی تسلا موتورز مدتی است به صورت اختصاصی شرکت پاناسونیک برای تأمین باتری های موردنیاز در خودروی Model 3 خود به عنوان نخستین محصول این شرکت که به تولید عمده رسیده است همکاری می کند. از سوی دیگر شرکت پاناسونیک نیز از جمله اصلی ترین تأمین کننده های باتری های به کار رفته در محصولات مختلف شرکت تسلا موتورز نظیر Model S و Model X بوده است.درانتها بایدخاطرنشان کرد که برنامه ریزی شرکت تسلا برای همکاری با پاناسونیک برای توسعه و گسترش تولید باتری های خورشیدی در پی آن صورت می پذیرد که این خودروساز آمریکایی به دنبال تولید و استفاده از باتری هایی با عمر طولانی تر به منظور استفاده در محصولات خود است.


 

نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!