مقایسه کالا

درباره روبات لباس تا کن پاناسونیک

درباره روبات لباس تا کن پاناسونیک

جالب است که بدانید اختراع  این ربات از جایی آغاز شد که روزانه افراد می بایست زمان خود راصرف تا زدن لباس کنندوشرکت بزرگ پاناسونیک  در ساخت آن پیش قدم شد، Seven DreamerS ادعا می‌کند هر فرد بیش از ۳۷۲ روز از عمر خود را برای تا زدن لباس تلف می‌کند،از این جهت پاناسونیک قصد دارد میلیون‌ها دلار روی رباتی سرمایه‌گذاری کند که لباس‌ها را پس از شستشو، تا می‌زند. و این ربات می‌تواند وقت بسیاری برای افراد صرفه جویی کند. شرکت ژاپنی قصد دارد این ربات را در نمایشگاه CES 2017 به نمایش بگذارد و سپس در ماه مارس ۲۰۱۷ آن را روانه بازار می‌کند. 

 

"لاندروید" نام استارتاپی است که رباتی با قابلیت تا زدن لباس‌ها می‌سازد و پاناسونیک قصد دارد روی این استارتاپ، ۶۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند. شایان ذکر است که،این ربات یک دهه است که در مرحله‌ طراحی و ساخت قرار دارد و انتظار می‌رود از سال بعد وارد بازار شود. ربات مذکور که توسط شرکت ژاپنی Seven Dreamers ساخته می‌شود، می‌تواند لباس را ۱۰۰ بار تا بزند. البته این شرکت با همکاری شرکت بزرگ پاناسونیک قصد، دارد رباتی بسازد که علاوه بر تازدن و دسته‌بندی لباس‌ها، آن‌ها را بشوید و حتی خشک کند. این ربات قبل از سال ۲۰۱۹ وارد بازار نخواهد شد.درادامه باید گفت:ابعاد ربات به اندازه‌ی یک یخچال است و ظاهرا پاناسونیک روی ۱۰ عدد از این ربات‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند.

اگر بخواهیم به قابلیت های این ربات اشاره کنیم،چندی از آنها عبارتند از:این ربات پس از تا زدن لباس،آن را در کشویی زیر خود قرار می‌دهد و سپس بر اساس نرم‌افزارهای شناسایی تصویر و یادگیری ماشینی، آن‌ها را دسته‌بندی می‌کند. این ربات می‌تواند انواع لباس مانند دامن، شلوار و جوراب را شناسایی کند و آن‌ها را از یکدیگر جدا و دسته‌بندی کند.

 

نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!