مقایسه کالا

قابلیت جدید گوگل آنالیتیکس در سنجیدن رفتار کاربران

قابلیت جدید گوگل آنالیتیکس در سنجیدن رفتار کاربران

 

گوگل آنالیتیکس (به انگلیسی: Google Analytics) یک سرویس رایگان پیش آوری شده گوگل است که آمار بازدید کنندگان یک وب سایت را نشان می‌دهد. این دستاورد مهم برای بازاریابان و وب مسترها برای واکاوی وب بکار گرفته می‌شود.این سیستم امکان بررسی و تحلیل ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیت‌های کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها را ارائه می‌کند. بدین ترتیب، گستره وسیعی از اطلاعات در اختیار مدیریت سایت قرار خواهد گرفت.از امکانات این سیستم می توان به  هدف گذاری مشخص در بازه زمانی اشاره کرد. سپس سیستم خودکار در بازه زمانی تعیین شده در صورت دست یابی به هدف گزارش مبنی بر رسیدن به هدف می‌دهد و در صورت عقب ماندن از هدف نیز درصد نزدیکی به هدف را ارائه می‌کند.گوگل آنالیتیکس به شما امکان می‌دهد تا موارد زیر را زیر نظر داشته باشید: چه کسانی از سایت شما بازدید می‌کنند؟ شما می‌توانید محل کاربران، مرورگرهای مورد استفاده‌شان و بسیاری اطلاعات دیگر همچون رزولوشن صفحه نمایش کاربران، فعال بودن جاوا اسکریپت، نصب بودن فلش، زبان و غیره را ببینید.

  

این راهکار جدید می‌تواند به بهبود تجربه فراهم شده برای کاربران، به ویژه در مواردی که تعامل مشتریان با کسب و کار شما به واسطه استفاده از زیرساخت‌های آنلاین انجام می‌گیرد کمک کند. روش کار نیز به این صورت است که صفحه کاوشگر کاربری یا همان User Explorer در این نرم‌افزار، لیستی از شناسه‌های مشتریان (که از دستگاه‌ها و مرورگرهای بازدیدکنندگان دریافت شده) را در کنار اطلاعات پایه مانند مدت زمان حضور در سایت، دفعات تکرار مراجعه به سایت، درآمد حاصل شده از حضور کاربر، معاملات آنلاین و نرخ تبدیل موردنظر شرکت نمایش می‌دهد.

 

این در حالی است که قسمت گزارش‌ها، برحسب شناسه مشتری می‌تواند تاریخچه فعالیت کاربر و برچسب‌های زمانی مربوط به تعاملات او با سایت را نشان دهد. امکان فیلتر کردن نمایش شناسه‌های مشتری برحسب بازدید از صفحه‌ای خاص، اهداف شرکت، تجارت الکترونیک یا رویدادی مشخص نیز وجود خواهد داشت. در مثالی که گوگل از کاربردهای این قابلیت جدید منتشر کرده، اینچنین عنوان شده که شرکت پاناسونیک موفق به ادغام تمامی سازوکارهای موجود برای جمع‌آوری اطلاعات در یک پلت‌ فرم شده تا بتواند دیدی کامل از وضعیت مشتریان خود به‌دست آورد. پاناسونیک این اطلاعات را مجددا در اختیار ابزارهای رسانه‌ای خود قرار داده تا در نهایت بتواند میزان تعامل کاربران را به‌طور دقیق بررسی و زمینه‌سازی لازم برای ارائه تجربه کاربری مناسب در زمان مورد نیاز را فراهم سازد. راهکاری که بنابر اعلام مسئولان این شرکت، افزایش 30 درصدی بازگشت سرمایه را به همراه داشته است.

 

 

نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!