مقایسه کالا

رونمایی پاناسونیک از ربات Tomato-picking و Parallel Link در نمایشگاه بین المللی رباتیک 2015

رونمایی پاناسونیک از ربات Tomato-picking و Parallel Link در نمایشگاه بین المللی رباتیک 2015

 

 

شرکت پاناسونیک در یکی از بزرگترین نمایشگاه های رباتیک جهان 2015در ژاپن که از تاریخ 2تا5  دسامبر برگزار گردید، دستاورد های رباتیک خود را درمعرض نمایش گذاشت.دراین نمایشگاه از ربات هایی رونمایی شد که نقش بزرگی را در صنعت می توانند ایفا نماید. شرکت پاناسونیک اقدامات مبتنی بر رباتیک را ارائه داد که می تواند طیف گسترده ای از صنایع را در زنجیره تامین  به هم ارتباط دهد که شامل صنایع تولیدی از تامین مواد اولیه کشاورزی تا عرضه کننده سوم یا عرضه کننده خدمات به مشتریان را شامل می گردد. ربات " tomato-picking" درحال حاضر در حال توسعه است، همچنین ربات های ارتباطی" "HOSPI-Rimo(Rو" parallel link" که می توانند به صورت مستقیم آموزش ببینند و مهارت های گوناگونی را کسب کنند.

1.    نمایش برجسته ربات دارای سیستم تحویل مستقل" HOSPI(R) "
این ربات ها بصورت مستقل اقلام را به مقصد مورد نظر خواهد رساند بدون نیاز به نوارهای الکترومغناطیسی و غیره.. به منظور پیدا کردن حرکت خود ،از نقشه ها وسایر امکانات تعبیه شده در آن استفاده می نماید ،قابل ذکر است از آسانسور هم به منظور جابه جایی بین طبقات می تواند استفاده نماید. هنگام عبور دربین افراد دیگر،سرعت حرکت خودرا آهسته می کند واگر فضای کافی وجود داشته باشد می تواند آن را بین رهگذران خود مانور دهد پس ربات "HOSPI" هم ایمنی را تشخیص می دهد وهم بهره وری بالایی دارد.
این ربات در بیمارستان هم می تواند دارو یا نمونه  دارویی را جابه جا نموده و به محل مورد نظر تحویل دهد و به کارکنان بیمارستان اجازه می هد که بتوانند بر روی وظایف خود تمرکز کنند، همچنین می توانند به بهبود خدمات ارائه شده  وکاهش خطرات  به بیماران کمک کنند .

2.    رباتHOSPI-Rimo(R)  در حال حاضر در حال توسعه
شرکت پاناسونیک در حال ارتقاء دادن ربات های ارتباطی "HOSPI-Rimo(R)" است که این ربات ها قادرند راهنمایی های بالقوه ای را در ایستگاههای قطار،فرودگاه،نمایشگاه ها وغیره ارائه دهند. از ویژگی های بی نظیر دیگر این ربات باید گفت: آنها می توانند مقصد خود  را پیدا کرده و قابلیت تشخیص چهره افراد را نیز دارا می باشد ومی تواند توسط صفحه نمایش با کیفیت بالا ارتباط تعاملی داشته باشند.

3.    ربات " Parallel link"
برای ربات های " Parallel link" به طور مستقیم امکان آموزش وجود دارد و مهارت های مکانیکی در حد کارشناسی ارشد آنها می تواند به سرعت و باظرافت نسبت به برنامه ها پاسخ دهد.این ربات بصورت اتوماتیک می تواند طیف گسترده ای از فرایند های تولید قطعات را انجام دهند به عنوان مثال قرار دادن قسمت هایی به لایه های الکترونیکی،مونتاژ قطعات به همراه کیفیت بالا،ساخت محصول،نوآوری که مقرون به صرفه می باشد از جمله کارهایی که می توان برنامه ریزی نمود.

4.    ربات  " Tomato-picking " که به تازگی توسعه یافته است دارای فن آوری پردازش تصویر می باشد که بتواند با دقت یک شکل را ارزیابی کند یعنی بتواند رنگ،شکل ومحل تصویر را تشخیص دهد.حتی این ربات قادر است که میوه ها را بردارد مثل گوجه فرنگی بدون هیچ گونه ایجاد خراش در آنها.
بااتصال این ربات ها به شبکه،آنها قادرند به طور خودکار میوه یا هرچیز دیگر را به اطراف خود منتقل کند،داخل سبد بیندازند وحتی  جای سبد را نیز تغییر دهد ،بنابراین تمام این مراحل خود کار به صورت فرایند انجام می شود.

5.    GaN / SiC منبع برق(درحال توسعه)
تقاضا برای این ربات در میان صنایع مختلف افزایش یافته است و پاناسونیک نیز در حال تلاش برای ایجاد سهم بیشتری در این محصول داشته باشد.کوچک سازی،حداقل ساختن ولتاژ، دستگاههای تغذیه ،سویچینگ سریع ت تمام این ویژگی هاست که این دستگاه به آنها کمک می کند.این دستگاه ها به عنوان دستگاههای کلیدی ذکر می شوند که باعث صرفه جویی انرژی در جریان ها و ولتاژ های بالا می شود.
برای تشخیص جامعه ای که مردم و ربات ها بایکدیگر کار می کنند، مردم می توانند یک سبک زندگی بهتری داشته باشند و از زندگی خود لذت ببرند. شرکت پاناسونیک به منظور توسعه روز افزون فناوری رباتیک فعالیت های گروهی را در این حوزه تقویت خواهد نمود.
 

 

نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!