مقایسه کالا
loading

ارزان‌ترین راه انتقال اینترنت چیست؟

اخبار ایده آل گستر

ارزان‌ترین راه انتقال اینترنت چیست؟

ارزان‌ترین راه انتقال اینترنت چیست؟

مدیر یک شرکت اینترنتی با انتقاد از قیمت بالای پهنای باند در کشور گفت: شرکت زیرساخت پهنای باندی که از طریق بین‌المللی را خریداری می‌کند با چندین برابر قیمت به شرکت‌های اینترنتی می‌فروشد، بنابراین قیمت‌گذاری اینترنت برای مشتری نهایی نیز گران‌تر تمام می‌شود.

این مدیر شرکت اینترنتی درباره‌ امکان راه‌اندازی پهنای باند در کشور با وجود سیستم کابل‌های مسی تصریح کرد: سیستم سیم مسی و ADSL اصلی‌ترین راه دسترسی به اینترنت است که در کشور‌های پیشرفته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین نمی‌توان گفت که برای دسترسی به اینترنت پرسرعت‌تر لزوما باید راه‌های دسترسی تغییر پیدا کند. بهادری در این باره خاطر نشان کرد: اگرچه ممکن است سرویس‌دهی از طریق فیبر نوری بهتر انجام شود، اما باید توجه داشت که فیبر نوری و تاسیس آن هزینه‌های بالاتری نسبت به ADSL دارد، حتی در سرویس 3G نیز برای هرکیلو بایت اینترنت قیمت چندین برابر ADSL است.

وی با اشاره به این‌که استفاده از سیم مسی برای انتقال اینترنت ارزان‌ترین راه به حساب می‌آید، گفت: بنابراین دولت باید از شرکت‌های خدمات‌دهنده و بخش خصوصی حمایت کند. این مدیر شرکت اینترنتی با بیان این‌که اینترنتی که از سوی شرکت زیرساخت به شرکت‌های خدمات‌دهنده فروخته می‌شود قیمت بالایی دارد، گفت: قرار بود از بهمن‌ماه سال گذشته شرکت‌های اینترنتی در اعضای دریافت تخفیف 25 درصدی قیمت اینترنتی را که به مشترکان می‌فروشند 20 درصد کاهش دهند با این حال پس از گذشت حدود 9 ماه از این بخشنامه و در حالی که شرکت‌های اینترنتی طی این ماه‌ها تخفیف‌ها را به مشتریان داده‌اند از آبان‌ماه قرار شد شرکت زیرساخت به شرکت‌ها تخفیف دهد.

نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!