مقایسه کالا

اعلام لیست بهترین برندهای جهانی سال 2014

اعلام لیست بهترین برندهای جهانی سال 2014

شرکت اینتربرند جدیدترین لیست از رتبه بندی بهترین برندهای جهانی را منتشر کرد و بار دیگر شرکت های دنیای تکنولوژی بالاترین جایگاه را در این لیست یه خود اختصاص دادند. شرکت اپل با ارزش 118.9 میلیارد دلار در جایگاه نخست قرار گرفت و پس از آن شرکت گوگل با ارزش 107 میلیارد دلار رتبه دوم را از آن خود کرد.
از 100 شرکت موجود در این لیست 13 شرکت در حوزه تکنولوژی فعالیت دارند که پنج مورد از آنها در بین ده شرکت برتر جای گرفته اند. علاوه بر اپل و گوگل، شرکت IBM و مایکروسافت به ترتیب در رتبه های چهارم و پنجم و شرکت سامسونگ در رتبه هفتم این رتبه بندی می باشند. شرکت کوکاکولا همچنان در رتبه سوم لیست قرار گرفت. این جایگاه در حالی به دست آمد که شرکت های اپل و گوگل سال گذشته به 13 سال صدرنشینی این امپراطور نوشیدنی در لیست اینتربرند، پایان دادند.
شرکت های غول پیکر دنیای تکنولوژی توانستند به آسانی بر شرکت های بزرگ حوزه سرگرمی همچون دیزنی و MTV ، شرکت های خودروسازی مانند مرسدس بنز و BMW و برندهای لوکسی چون لوئیس ویلتون ( LV ) و کارتیر ( Cartier )، غلبه کرده و صدرنشین این رتبه بندی باشند.
به گفته اینتربرند سه فاکتور کلیدی برای رده بندی این شرکت ها در نظر گرفته شده است، شامل عملکرد مالی مربوط به محصولات و خدمات شرکت ها، قدرت تأثیرگذاری برند بر انتخاب مصرف کننده و در نهایت توانایی شرکت در کنترل نسبت قیمتی ارزش به محصولات یا بهبود درآمدها.
شرکت های تحلیلگر بازار، در انتخاب بهترین برندها فاکتورهای متفاوتی را در نظر می گیرند.اما اینتربرند اظهار داشت متد و روش آنها در نوع خود اولین متدولوژی است که از سازمان بین المللی استاندارد تائیدیه گرفته است. این بدان معناست که تحلیل اینتربرند مستقل از تائید، دقیق نیز می باشد.
همچنین لازم به ذکر است که برند محبوب پاناسونیک در جایگاه 64 لیست برترین برندهای جهانی قرار گرفت.

نظرات خبر
نظری ثبت نشده است!