رونمایی از یخچال متحرک پاناسونیک

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ منبع خبر:

رونمایی از یخچال متحرک پاناسونیک

رونمایی از یخچال متحرک پاناسونیک


یخچال هوشمندی که متحرک است و می تواند از فرمان صوتی هم پیروی کند توسط شرکت پاناسونیک در جریان نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ رونمایی شد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تحرک بسیار کم شده و اکثر کار ها بدون کوچکترین زحمتی به وسیله تکنولوژی انجام می شود. تصور کنید تا همین چند سال پیش و تا قبل از فراگیر شدن تلفن نمی توانستیم غذا و سایر محصولات را تلفنی سفارش دهیم. یا به طور مثال سایت های خرید اینترنتی قبل از فراگیر شدنشان باید خیابان ها را زیر و رو میکردیم تا محصول مورد نظر را پیدا کنیم.

حال تصور کنید نیمه شب از خواب پریده اید و بسیار خسته اید و در عین حال بسیار تشنه هستید مطمئنا برایتان خیلی سخت است که تا آشپزخانه بروید . ممکن است در رویاهایتان به این فکر کنید که ای کاش میشد یخچال را صدا کرد تا بیاید و از داخل آن آب بردارید.

پس باید به شما این خبر خوش را بدهیم که شرکت پاناسونیک رویای شما را به واقعیت تبدیل کرده است!

این ایده برای مهندسین این شرکت جالب بوده و آن ها در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ از یخچالی با نام Moving Fridge رونمایی کرد.

به نظر می رسد از اسم این یخچال کاملا معلوم است که چه مکانیزمی دارد.این یخچال می تواند حرکت کند علاوه بر آن می تواند فرمان صوتی را هم بشنود و از آن پیروی کند. شما این امکان را دارید که آن را صدا بزنید تا به سمت شما بیاید و حتی به شما پیشنهاد بدهد که چه غذایی را با نوشیدنی مورد علاقه‌ی خود میل کنید.تصور کنید که اگر استفاده از این یخچال همگانی شود حتی میانگین تحرک کمتر از این حد خواهد شد ولی آنطور که این کمپانی ادعا کرده این یخچال برای افراد سالخورده که در راه رفتن مشکل دارند طراحی شده است .

درون این یخچال، تعدادی حسگر لیدار و سنجش عمق وجود دارد تا بتواند محیط خانه را بررسی و داخل آن حرکت کند. این شرکت دعا کرده محصول مورد نظر با فرمان‌هایی مثل: «یخچال به اینجا بیا» از کابینت خود در آشپزخانه خارج می‌شود و به اتاق شما می‌آید و علاوه بر این در بالای این یخچال، یک صفحه‌ی گرم‌کن هم وجود دارد تا بتواند غذای گرم را در سطح خانه حرکت دهد.

این دستگاه ابعاد و حجم کوچکی دارد و می تواند به راحتی در هر فضایی حتی خانه های کوچک حرکت کند و در هر مکان کوچکی هم جای می گیرد.در حال حاضر این یخچال فقط معرفی و رونمایی شده و به نظر نمی رسد به این زودی وارد خط تولید شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات کاربران:

رکوردی جهت نمایش وجود ندارد.
*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
*متن نظر:
بیشینه 800 کاراکتر (800 کاراکتر باقیمانده).
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید: