اندازه گیری میزان ضربان قلب انسان توسط دوربین های فیلم برداری

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ منبع خبر:

اندازه گیری میزان ضربان قلب انسان توسط دوربین های فیلم برداری

شرکت پاناسونیک به تازگی در یک نمایشگاه خصوصی در توکیوشرکت کرد و،contacts vital sensing را به نمایش گذاشت ، این اپلیکشن که می تواند تنها با استفاده از فیلم های ضبط شده توسط انواع دوربین های فیلمبرداری حتی وب کم ها، ضربان قلب افراد را تخمین بزند. با وجود اینکه ارزیابی ضربان قلب افراد از روی پوست آنها ایده دورازدسترس به نظر می رسد، پاناسونیک اولین شرکتی نیست که به فکر فعالیت در همچنین حیطه ای افتاده است. یک شرکت نوپا به نام Oxehealth اواخر سال گذشته از برنامه ای مشابه رونمایی کرد که می تواند ضربان قلب افراد را با توجه به تغییرات بسیار ریز پوست آنها محاسبه کند، و مطالعات بالینی نشان داد که این سیستم درست مانند تجهیزان پزشکی استاندارد، دقیق است.
دوربین های فیلمبرداری به زودی می توانند بدون نیاز به تجهیزات جانبی اضافه، ضربان قلب شما را اندازه گیری کنند. شرکت پاناسونیک به تازگی در یک نمایشگاه خصوصی در توکیو، Contacts Vital Sensing را به نمایش گذاشته است، نرم افزاری که می تواند تنها با استفاده از فیلم های ضبط شده توسط انواع دوربین های فیلمبرداری حتی وب کم ها، ضربان قلب افراد را تخمین بزند. این اپلیکشن در حقیقت نحوه بازتاب نور توسط پوست افراد و تغییر این نور بازتابی را مورد بررسی قرار می دهد. نور توسط خون جذب می شود اما میزان بازتاب نور توسط خون متناسب با نرخ ضربان قلب، تغییر می کند. همچنین شایان ذکر است که  تغییرات بازتاب های پوست را ارزیابی کرده و از این داده ها برای محاسبه ضربان قلب استفاده می کند. 
پاناسونیک هنوزاطلاعاتی درباره میزان دقت این نرم افزار جدید برای محاسبه ضربان قلب افراد ارایه نکرده است.
از امکانات کم نظیر این اپلیکشن باید بگوییم:این نرم افزار می تواند با محاسبه نرخ ضربان قلب بازیکنان، فصل جدیدی را در پخش مسابقات ورزشی باز کند. 

اخبار مرتبط

نظرات کاربران:

  • فریدون لرنو ( 1397/05/06) :

    اطلاعات بیشتر در موردمرکز تلفن خانگیj

*نام و نام خانوادگی:
*ایمیل:
*متن نظر:
بیشینه 800 کاراکتر (800 کاراکتر باقیمانده).
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید: